Domovská stránka » Aktuality » Pomáha masáž na kŕčové žily?

Pomáha masáž na kŕčové žily?

Masáže majú priaznivý účinok pre ľudský organizmus. Okrem relaxu pomáhajú uvoľňovať stuhnuté svalstvo a tým predchádzať rôznym ochoreniam. Masáže sú tiež vhodné na správne fungovanie žíl a znižovanie a elimináciu príznakov kŕčových žíl. Je však potrebné tento proces podstúpiť u profesionálneho maséra a informovať ho vopred o stave vašich kŕčových žíl. Zistite, ako pomáha masáž na kŕčové žily.

Príznaky kŕčových žíl

Medzi najčastejšie príznaky kŕčových žíl patria predovšetkým opuch nôh, bolesť, nočné kŕče, tŕpnutie nôh, svrbenie, pálenie, mravčenie a pocit ťažkých nôh. Spozorovať na svojich nohách môžete tiež kožné zmeny, ale aj zvýšenú potivosť nôh. Tieto príznaky sa však môžu objavovať z rôznych iných dôvodov. Dôvodom môže byť pričasté nosenie úzkych nohavíc, časté sedenie, nosenie nesprávnej obuvi, nedostatok pohybu, nedostatočný pitný režim, fajčenie, ale aj zlá životospráva. Pokiaľ sa tieto príznaky objavujú aj u vás, je potrebné zistiť priamu príčinu vzniku týchto príznakov. Na základe toho je potom možné podstúpiť rôzne opatrenia či rôzne typy liečby.

Eliminovanie príznakov kŕčových žíl

Po zistení toho hlavného dôvodu môžete v zapätí príznaky kŕčových žíl eliminovať viacerými spôsobmi. Pomôcť môže konzumácia vyváženej stravy, pravidelný pohyb, ale aj striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou. Pokiaľ sa u vás preukážu kŕčové žily, je dobré sa vyhnúť saunám a horúcim kúpeľom. Relax si však môžete dopriať formou wellnessu, kde určite odporúčame vyskúšať Kneippov chodník. Princíp tejto procedúry spočíva v tom, že sa využíva striedanie studenej a teplej vody. Pacient sa postupne presúva z teplej do studenej vody po okrúhlych kameňoch, čo pomáha v masáži chodidiel a uvoľňovaniu bolesti a opuchu nôh. Vyskúšať tiež môžete masáž dolných končatín, avšak len pod odborným dohľadom.

Bezpečná masáž kŕčových žíl

Kŕčové žily nie je možné masážou odstrániť, je možné ňou len predchádzať nepríjemným príznakom kŕčových žíl. Pri kŕčových žilách sa môže aplikovať viacero masáží, keďže primárnou úlohou masáže je zlepšiť prietok krvi, zlepšiť odtok tekutín z tkanív, zmierniť opuch, eliminovať bolesť, únavu a posilniť steny žíl a vrstvy pokožky.

Lymfatická masáž na kŕčové žily

Lymfatická masáž je jednou z masáží, ktorú sa oplatí pri kŕčových žilách absolvovať. Je to najmä z toho dôvodu, že táto alternatívna medicína pomáha rozprúdiť krvný obeh a odčerpať prebytok lymfy, čím okamžite pocítite úľavu od bolesti. Aj pri lymfatickej masáži sa vyžadujú zručnosti a vedomosti, aby sa nevyvíjal tlak priamo na kŕčové žily, ale skôr na svalstvo okolo nich. Lymfodrenážnu masáž je možné praktizovať každý deň. Ide však o špeciálnu techniku, ktorú vie správne vykonávať len fyzioterapeut alebo masér. Masér trením pokožky a krúživými pohybmi vie stimulovať cievy, ktoré sa čistia od rôznych toxínov.

Kŕčové žily a masáž

Kŕčové žily nie je možné odstrániť žiadnou masážou. Pokiaľ máte skutočne problém s kŕčovými žilami, je potrebné sa zveriť do rúk špecialistov, ktorí vám poradia, ako tento problém vyriešiť. Stav žíl si môžete nechať bezbolestne skontrolovať v našej klinike Blumental Clinic, kde vám následne určíme diagnózu, spôsob liečby, prípadne spôsob odstránenia kŕčových žíl. Ak pôjde len o určitý diskomfort, ktorý nesúvisí s varixami, je vhodné zmeniť svoj životný štýl, teda zlepšiť svoju životosprávu, dopriať si kvalitný spánok, zaradiť pravidelný pohyb do svojej dennodennej rutiny a taktiež zaradiť aj pravidelné masážektoré slúžia aj ako prevencia pred kŕčovými žilamiDohodnite si konzultáciu v Blumental Clinic ešte dnes a vyriešte svoj problém s varixami.

Zdieľajte článok:

Najnovšie články

Obsah článku